Впродовж 2019-2021 рр. адвокати АО «Інтайтл» надають правову допомогу провідному вітчизняному виробнику лікарських засобів у корпоративному конфлікті з одним із його акціонерів і водночас конкурентом у цьому сегменті фармацевтичного ринку. Спірні правовідносини вийшли за межі України і стали предметом розгляду в кількох іноземних юрисдикціях, у тому числі і Сполученому Королівстві.
Чергове загострення корпоративного конфлікту ознаменувалося появою у Високому Суді Справедливості (м. Лондон) експертного висновку, складеного професором Н.С. Кузнєцовою в інтересах однієї зі сторін у справі. Наукові регалії вищезазначеного науковця в сукупності з запевненням у доброчесності та об’єктивності авторки експертного висновку викликали довіру у Високого Суду Справедливості, а відтак і вплинули на результати судового розгляду.
Цікаво, що експертний висновок, присвячений тлумаченням корпоративних правовідносин, обґрунтований виключно цивільно-правовими нормами. При цьому авторка не вважала за необхідне бодай формально послатися хоча б на одну правову норму Закону України «Про акціонері товариства», тобто Закон, що визначає порядок створення, діяльності, припинення, виділу акціонерних товариств, їх правовий статус, права та обов’язки акціонерів.
Ці та інші особливості експертного висновку спонукали адвокатів АО «Інтайтл» до складання і направлення адвокатського запиту на ім’я відомого і шанованого в юридичних колах вітчизняного науковця, яка виконала функції експерта національного права в іноземному суді.
Довгоочікувана відповідь професора Н. С. Кузнєцової на адвокатський запит АО «Інтайтл» замість пахощів наукової істини винагородила автора вищезазначеного запиту букетом оціночно-критичних епітетів. Головним лейтмотивом, що проривався і повторювався у відповіді фундатора національного права, стало доведення примату своєї наукової та етичної вищості у порівнянні з обмеженістю ініціатора адвокатського запиту.
Для того, щоб уникнути обвинувачень у суб’єктивізмі оцінки подій, про які йдеться в цій публікації, приєднаємо фотокопії відповідного листування.
Сподіваємося, що для науковців, викладачів, аспірантів та студентів юридичних вузів і факультетів, а також усіх, хто цікавиться сучасним станом правничої думки в Україні, запропоновані нами матеріали розкриють з несподіваної сторони поняття «високі юридичні матерії».